Kas yra SEO? SEO tai...

Pažodžiui SEO (Search Engine Optimization) – tai optimizavimas paieškos sistemoms. Tai procesas (darbai), kurių tikslas – konkrečios internetinės svetainės iškėlimas pagal raktinius žodžius paieškos rezultatuose. Svarbu akcentuoti tai, kad SEO – tai ne programa ar koks stebuklas. Tai kryptingas konkrečių veiksmų atlikimas, padedantis vartotojams surasti prekių ar paslaugų pardavėjus, tiksliausiai atitinkančius jų lūkesčius.

Pažiūrėkime į visa tai Google akimis. Google rūpinasi, kad pagal užklausas (raktinius žodžius) būtų pateikiami kuo tikslesni paieškos rezultatai (internetinių svetainių puslapiai). Tad SEO specialistas konkrečiais veiksmais įtikina Google, kad jo tvarkoma svetainė yra labiausiai verta būti konkrečios paieškos rezultatų viršūnėje. Tačiau Google nėra kvailas išradimas, tad jį apgaudinėti nėra prasmės. Dėl to geras SEO specialistas dirba taip, kad jo prižiūrima internetinė svetainė iš tiesų būtų verta būti TOP'uose ir visiškai atitiktų klientų lūkesčius.

Tad ilgajame laikotarpyje paieškos rezultatų viršūnėse išlieka tik tos svetainės, kurios tenkina ne tik Google, bet ir lankytojus. Ne veltui kai kurie SEO specialistai Google lygina su Dievu – jis viską žino, viską mato...