Ar įmanoma suderinti savo SEO strategiją su affiliate marketingu?

Affiliate marketingas Lietuvoje tikrai nėra naujiena. Apie tam tikrus prekės ženklus, kurie veikia būtent tokiu principu ir galimybes iš to uždirbti žino daug žmonių. Tačiau pagrindiniai naudos gavėjai iš šios strategijos dažniausiai yra tinkamai tai pateikiantys verslai. Visgi, nepaisant didelio affiliate programos potencialo, partnerystės rinkodara ne visada duoda norimą naudą. Kodėl taip yra?

Visų pirma – affiliate marketing‘as – kas tai yra?

Tam, kad išsiaiškintume, kodėl sunku suderinti ir ar apskritai įmanoma suderinti šią reklamos idėją su SEO, turime pažinti pačią partnerystės rinkodarą, kuo ji ypatinga.

Šiame modelyje verslas stengiasi sukurti platų partnerių tinklą. Partneriais gali tapti kitos įmonės, paprasti žmonės, turinio kūrėjai ar kiti individai. Jie, už publikacijas, pardavimus ar sėkmingą pirkėjo atvedimą gali gauti fiksuotą naudą arba komisinius. Įprastai, premijos iš affiliate marketingo yra mokamos už konversiją (pardavimą), tačiau yra ir kitų modelių. Esmė ta, kad kuo daugiau srauto verslui generuojate, tuo sėkmingesnis ir pelningesnis affiliate‘as esate.

Kaltų paieškos gali užtrukti ilgai

Jeigu affiliate programa, buitiškai tariant neina, dažnu atveju pirštu galima besti į prastą SEO strategiją šiuo klausimu. Kai kada prekės ženklai investuoja į reklamas, tačiau nepastebi, kad jų SEO strategija ir affiliate reklama persidengia tarpusavyje. Dėl to rezultatai ir konversijos gali liūdinti.

SEO strategijos derinimas su partnerystės rinkodara

Iš karto reikia pasakyti, kad sėkmė šiose srityse reikalauja gero pasiruošimo, profesionalumo ir daug laiko bei pastangų. Dėl to visada patogiausia tai patikėti profesionalams. Tam, kad šis dalykas (kaip ir bet kokia kita reklama) neštų pinigus ir generuotų srautą, jį turi matyti reikiami žmonės, reikiamu metu.

Tam, kad jie galėtų dalykus pamatyti, jūs turite turėti gerą SEO strategiją. Jeigu nebus naudojami tinkami raktažodžiai, turinys, kurį rodote, nebus vertingas, puslapis, į kurį žmones kviesite – bus netvarkingas, rezultatas tikrai nebus toks geras, koks galėtų būti. Turime keletą patarimų, dėl ko sėkmingas affiliate marketingas ir SEO žengia koja kojon:

  •   Kadangi jūs, tikriausiai, nesate vienintelis partneris, su geru SEO jums bus paprasčiau išsiskirti ir jūs laimėsite kovą dėl didelės dalies srauto;
  •   Per laiką galėsite tapti tikru autoritetu savo nišoje;
  •   Lengva kontroliuoti arba pakreipti vartotojų veiksmus jums naudinga kryptimi (pateikti naudingą informaciją tinkamu metu);
  •   Galima paskatinti ir džiaugtis dideliu aktyvumu soc. tinkluose (nemokama reklama).

Affiliate rinkodara

Iš ko susidės gera SEO strategija affiliate marketingo programai?

Nors kiekvienas verslas ir jo poreikiai yra labai individualūs, tam tikri dalykai yra pritaikomi universaliai.

Labai tiksli raktažodžių atranka

Atlikę raktažodžių tyrimą galėsite ištobulinti savo rinkodaros kampanijų idėjas ir galėsite publikuoti plačiai auditorijai aktualų turinį.

Derinkite short tail ir long tail raktažodžius bei raktines frazes tam, kad pasiektumėte geriausią rezultatą.

Jei publikuojate turinį, jis turėtų būti kokybiškas/vertingas

Nekurkite bet ko tam, kad būtų tik užimta vieta. Jei jau rašomas straipsnis, kuriamas video ar siunčiamas naujienlaiškis, jis turėtų kurti vertę skaitytojui, žiūrovui ar potencialiam vartotojui. Dabar vartotojai gali būti kaip niekad išrankūs, tad turinys turi būti sukurtas atsižvelgiant į savo auditorijos lūkesčius ir įpročius. Nesistenkite perspausti su reklama ir geriau aprašykite ką nors įdomaus arba aktualus su maža kruopelyte reklaminės informacijos.

Optimizuokite turinį

Skirkite laiko savo turiniui optimizuoti ir jūsų pozicijos SERP bei affiliate turinio rezultatai pagerės. Keletas patarimų optimizacijai:

  •   Įvairūs ir tinkamai panaudoti raktažodžiai bei raktinės frazės;
  •   Geras ir aiškus teksto formatas (antraštės H1, H2…);
  •   Dėmesį sukaustančios nuotraukos ir grafikai (nepamirškite ir alt teksto);
  •   Natūraliai įtraukti anchor link‘ai;
  •   Lengvai skaitomas tekstas.

Affiliate marketing

Nuorodų tinklas (link-building) turėtų būti jūsų stiprybė

Atgalinės nuorodos lemia tikrai didelę jūsų verslo sėkmės dalį internete. Sukurdami stiprų atgalinių nuorodų tinklą jūs padidinsite savo domeno ir šaltinio autoritetą, taip generuodami geresnes pozicijas paieškos sistemose.

Kaip matote, SEO yra neatsiejama nuo sėkmingo affiliate marketingo. Norite apie tai sužinoti daugiau ir gauti geriausius rezultatus? Kreipkitės dėl individualios konsultacijos jau šiandien!