WordPress SEO optimizacija: Kaip iškelti savo svetainę į Google TOP-10?

Turbūt beveik bet kuris SEO specialistas, paklaustas apie tai, su kuria TVS lengviausia pagerinti svetainės optimizaciją, jums pasakytų, kad tai yra „WordPress“. Kalbant apie optimizavimą paieškos sistemoms (SEO), „WordPress“ yra vienas iš galingiausių sprendimų, kurį galite naudoti. Radę šiai sistemai pritaikytus, tinkamus optimizacijos įrankius ir strategijas, galite ženkliai padidinti savo svetainės matomumą ir pakilti į Google paieškos rezultatų topą - viršūnė. Apžvelkime, kaip padaryti, kad „WordPress“ SEO dirbtų jums! 

„WordPress“ SEO sėkmės raktas – įskiepiai

„WordPress“ turi labai platų įskiepių (angl. plugin) pasirinkimą. Įdiegus tinkamus įskiepius į savo svetainę, SEO procesų valdymas ženkliai supaprastėja

Šioje kategorijoje „Rank Math“ ir „Yoast SEO“ dažniausiai giriami kaip du geriausi variantai. Šie programiniai įrankiai leidžia lengvai valdyti meta duomenų pavadinimus, aprašymus, Open Graph duomenis ir kanoninius URL. Jie taip pat teikia SEO analizę jūsų turiniui realiu laiku ir pasiūlo patobulinimus iš karto. Tam tikriems paviršiniams darbams atlikti, šie įskiepiai tinka labiau nei nuodugnus, bet negreitas SEO auditas

Plugin‘ai „WordPress“ kontekste yra daugiau nei tik pagrindus optimizuoti padedantis akcentas. Tinkamai pasirinkti įrankiai atriša rankas surinkti struktūrizuotus duomenis (Schema), valdyti svetainių žemėlapius, kurti redirect‘us ir net atlikti jau minėtus techninius auditus. Labai svarbu tai, jog „RankMath“ ir „Yoast SEO“ yra labai draugiški pradedantiesiems. Nėra poreikio turėti didelę patirtį tam, kad galėtumėte pradėti su jais dirbti. 

Konkretūs patarimai ir galimybės per „WordPress“ gerinant SEO rezultatus

Dabar apžvelgsime konkretesnius dalykus, kuriuos galima padaryti tam, kad jūsų „WordPress“ svetainės SEO rezultatai imtų kilti aukštyn.

1. Sutvarkykite techninio SEO dalį

Pradėkite nuo permalink struktūros. Naudokite trumpus, raktiniais žodžiais papildytus URL adresus be nereikalingų žodžių. Pavyzdžiui, „svetaine.lt/seo-optimizacija-gidas“ yra geriau nei „svetaine.lt/page123?id=56“.

Taip pat suspauskite vaizdus su „TinyPNG“, „ShortPixel“ ar kitomis priemonėmis neprarasdami kokybės. Visada pridėkite alt tekstą, apibūdinantį nuotrauką, naudodami atitinkamus raktinius žodžius.

Kur galite, rinkitės efektyvius, minimalistinius temų šablonus ir įdiekite tik būtiniausius įskiepius.

2. Kalbėkite „Google“ kalba su Schema Markup

Struktūrizuoti duomenys, arba schema žymėjimas padeda paieškos sistemoms geriau suprasti jūsų turinį. Tai gali gerinti matomumą paieškos rezultatuose, pateikiant išsamias ištraukas (pavyzdžiui, reitingus, DUK arba informaciją apie produktą).

Jau minėti „Rank Math“ ir „Yoast“ palengvina Schema žymių pridėjimą. Galite apibrėžti turinio tipą (straipsnis, produktas, renginys ir pan.) ir užpildyti reikiamus laukelius.

3. Vidinės nuorodos autoriteto didinimui

Vidinio SEO rinkoje visada reikalingas geras vidinių nuorodų tinklas. Tai paskirsto vadinamąjį link equity po visą svetainę. Nuorodas į susijusius įrašus ir puslapius savo turinyje įterpkite natūraliai. Anchor tekstas turėtų būti aprašomasis, bet ne pernelyg optimizuotas.

„WordPress“ pritaikytas šiai SEO užduočiai, kadangi turi integruotą sprendimą nuorodų pridėjimui.

4. Optimizuokite mobiliems įrenginiams

„Google“ svetaines indeksuoja ir reitinguoja pagal mobile first prioritetą. Tai reiškia, kad „WordPress“ svetainė turi būti visiškai pritaikyta mažesniems, liečiamiems ekranams.

Optimizuokite šriftų dydžius, bakstelėjimo taikinius ir navigacijos meniu mažiesiems ekranams. Patikrinkite savo svetainę naudodami „Google“ mobile first testą. Dabar, be optimizacijos mobiliesiems, sėkminga reklama internete nebeįmanoma.

„WordPress“ varikliukas arba turinio valdymo sistema suteikia viską, ko reikia SEO optimizuotai svetainei sukurti, tačiau jūs turite ją teisingai naudoti. Sutelkite dėmesį į techninius pagrindus, įdiekite tinkamus papildinius bei užtikrinkite, kad jūsų svetainė sparčiai krautųsi ir būtų pritaikyta mobiliesiems įrenginiams. Tada „Google“ įvertins jūsų pastangas ir „WordPress“ svetainė atsidurs aukščiausiose puslapių pozicijose.