SEO diegimas?

Kartas nuo karto gauname klientų užklausimus: kiek kainuoja įdiegti SEO? Nuoširdžiai galime atsakyti SEO nėra įdiegiamas. SEO (arba lietuviškai interneto svetainių optimizavimas paieškos sistemoms) yra ilgalaikis procesas kuriuo metu dirbama su svetainės vidumi (turiniu, struktūra, vidiniu puslapių plėtimu), išore (nuorodų rinkimu iš kitų interneto svetainių) ir kitais svarbiais aspektais kaip: vietovė, socialiniai tinklai, vartotojo elgsena svetainėje ir panašiai.

Žiūrint iš kitos pusės, SEO diegimą galima suprasti kaip įskiepio įdiegimą į turinio valdymo sistemą, kuris padės susikurti meta žymas, matuoti tam tikrus raktažodžius turinyje, sekti nuorodų kiekį tame puslapyje ir atlikti kitus naudingus veiksmus.

Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, viena populiariausių svetainės turinio valdymo sistemų išlieka Wordpress (galbūt ne išlieka, o dar labiau stiprina savo pozicijas). Tad šiame straipsnyje supažindinsiu su vienu svarbiausių įskiepių, kurį įsidiegę į Wordpress turinio valdymo sistemą, galėsite lengviau tvarkytis su svetainės vidiniu SEO.

Vienas populiariausių ir naudingiausių SEO įskiepių skirtų Wordpress turinio valdymo sistemai yra „Yoast SEO“. Jo standartinių (nemokamų) funkcijų visiškai pakanka norint tvarkyti svarbius puslapių elementus.

Kaip įsidiegti?
Atsidarome savo interneto svetainės administratoriaus aplinką (dažniausiai svetainesadresas.lt/wp-admin), kairėje pusėje spaudžiame „Įskiepiai“ -> „Įdiegti įskiepį“ -> paieškos laukelyje įvedame „Yoast SEO“ -> Ties rezultatu „Yoast SEO“ spaudžiame „įdiegti dabar“ -> „aktyvuoti“.

Sveikiname jūs įsidiegėte SEO! (Juokauju, bet kaip sakoma, gera pradžia - pusė darbo). Nuo šiol administratoriaus aplinkoje prie kiekvieno įrašo, puslapio, kategorijos, žymos atsiras papildomas laukelis kuris vadinsis „Yoast SEO“. Kadangi jau įsidiegėte ir matote kaip jis atrodo, pakalbėkime, ką mes matome ir ką galime pakeisti.

  • Melynai užtušuota vieta -> vieta kurioje galime keisti puslapio meta title (pavadinimas skirtas paieškos sistemoms ir vartotojams ieškantiems paieškos variklių svetainėse pvz: Google). Šis pavadinimas turi atspindėti tai, apie ką yra jūsų puslapis ir koks turinys jame yra patalpintas pvz: jeigu puslapio turinys yra apie kačių rūšis, tai meta title turi būti logiškai atitinkantis šiam turiniui.
  • Žalia vieta - URL adresas. Jį dažniausiai paliekame tokį, koks jau yra sugeneruotas (SVARBU: nekeiskite URL adreso struktūros jeigu nežinote kaip atlikti nukreipimus, nes galite pakenkti savo svetainės rezultatams).
  • Po URL adreso seka vieta meta aprašymui - jis taip pat rodomas paieškos variklių rezultatų puslapyje, todėl svarbu paminėti svarbiausius raktažodžius šiam puslapiui ir paminėti, kodėl būtent ant jūsų rezultato turėtų spausti ieškotojas.
  • „Focus keywords“ -> šioje vietoje galite surašyti svarbiausius raktažodžius šiam puslapiui. Įskiepis išmatuos, kaip gerai yra paruoštas turinys šiems raktažodžiams, ir pateiks rekomendacijas „Analysis“ grafoje - ką reiktų padaryti norint  optimaliai sutvarkyti turinį šiems raktažodžiams.

Improvizuokite, tobulinkite savo svetainės turinį ir siekite geresnių rezultatų, o jeigu jums tai per sudėtinga arba naudojatės kita svetainės turinio valdymo sistema, visada galite kreiptis į profesionalus -> Market Rats!